Press "Enter" to skip to content

Закінчуються гроші: чернівецьким учителям можуть зменшити зарплату

6 квітня рішення про скорочення було прийнято відділом освіти Бориславської міської ради на Львівщині. Для працівників усіх закладів освіти запровадили режим «простою» зі зменшенням заробітної плати на третину, — повідомляє телеканал «Чернівецький промінь».

У свою чергу, на нещодавній сесії Чернівецької міської ради мер Олексій Каспрук попередив, що через дефіцит бюджету вчителі можуть не отримати зарплати в кінці року.

На сьогодні через карантин усі чернівецькі педагоги працюють віддалено, у школах запроваджена дистанційна система навчання.

В той же час місцевий бізнес звинувачує Каспрука у створенні надмірних перешкод у роботі, що тягне за собою банкрутства і недоотримання податкових надходжень до міського бюджету. Як наслідок, через падіння ділової активності в Чернівцях втрачатимуть медики та освітяни.

«Влада не розуміє, що гроші беруть із тих податків та зборів, які сплачує активна частина населення. Ти можеш бути не бізнесменом, але заправляєш авто, проводиш операції з нерухомістю тощо, і всі ці податки чи акцизи поповнюють бюджет. А коли почнуть затримувати соціальні виплати та заробітні плати чиновникам, освітянам, медикам та іншим, ситуація може вийти з-під контролю», — попередив чернівецький підприємець Василь Зазуляк.

Нагадаємо, в січні та лютому чернівецьким учителям уже кілька разів затримували виплати. Педагоги скаржились, що змушені брати кредити в банках, щоби вижити і сплатити за комунальні послуги.

У свою чергу, міський голова Олексій Каспрук протягом 3 останніх місяців отримав з бюджету майже півмільйона гривень премій і матеріальної допомоги.