Press "Enter" to skip to content

Вірю в демократичну Україну і доведу свою невинуватість у суді, — Михайло Шморгун

Михайло Шморгун звинуватив владу у фабрикуванні кримінальної справи і переслідуваннях за критику міського голови. Про це політолог заявив в ефірі програми «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь».

Нагадаємо, у п’ятницю, 13 січня, до буковинського політолога Михайла Шморгуна прийшли з обшуками правоохоронці. Вилучили всю техніку — комп’ютери та мобільні телефони. Проукраїнського експерта звинувачують у написанні коментарів на підтримку Росії та невизнаних «ЛДНР».

«Я цього не робив. Мене можна звинувачувати в чому завгодно, але я не робив цього. Це просто «брєд» і підстава. І я це доведу в судовому порядку.

Це замовна справа. Я вважаю, що її замовили місцеві політики. Один із мерів обласних центрів, не буду називати його прізвище. Людині за те, що я його критикую, в тому числі на Вашому каналі, прийшло в голову під час війни зробити з мене сепаратиста», — зазначає політолог.

Михайло Шморгун наголосив на тому, що завжди мав і має проукраїнську позицію, та розповів про своє ставлення до російської влади.

«В Україні вступив у дію закон, за яким за глорифікацію дій ворога обвинуваченому загрожує до 5 років позбавлення волі. На десятому місяці повномасштабної війни начебто я зійшов з розуму і почав коментувати і запрошувати в Чернівці росіян.

Мою позиція: Крим і Донбас — це Україна. «Рашка» — г..., Путін — х..., Каховка — Україна. Я звідси, з Чернівців, зі Сторожинця, нікуди не поїду, як комусь хочеться. Критикувати невдах, які зараз керують містом і областю — я не перестану.

Я повністю підтримую дії української армії, українського опору, а також усіх, хто захищає Україну. Я вірю, що ця війна завершиться українською перемогою і наша Україна буде розвиватися. Але вона буде розвиватися як демократична держава, а не як така, в якій з «фейку» можуть зробити справу і закрити людину, яка критикує, на 5 років», — заявив Михайло Шморгун.

Політолог наголосив, що з журналістами провладного телеканалу, які зводять на нього наклепи, планує судитися.

«Для мене велике щастя, що дуже багато людей — і тих, від яких я очікував підтримки, і тих, з якими був у дуже серйозних конфліктах, стали на мій захист. Я знаю, що мене підтримали багато людей, які мене знають, які зі мною співпрацюють. А проти мене виступили боти, які контролюються міським головою одного з обласних центрів.

Один з місцевих телеканалів звинуватив мене в тому, що не доведено судом. Я надіюся, що спочатку виграю суд по справі, в якій мене обвинувачують за політичним замовленням, а потім доберуся і до вас. І ви відповісте за ті наклепи, які розповсюджуєте в ефірі в угоду своєму шефу», — попередив Михайло Шморгун.

Політолог розповів, що хвилюється за своїх рідних, адже у хворої матері після обшуків стався нервовий зрив. Батько також складно пережив вторгнення правоохоронців.

За словами Михайла Шморгуна, Служба безпеки України вела за ним стеження півроку.

«Я готувався до цього, але думав, що мені підкинуть наркотики чи зброю. А вони вирішили зробити так, ніби я зійшов з розуму на десятому місяці повномасштабної війни — після того, як Україна здійснила перелом у цій кампанії, після того, як відвоювали половину захоплених земель, — і «запрошую» сюди росіян.

Я не робив того, у чому мене звинувачують: я не запрошував сюди р...ю. Не глорифікував наших ворогів, і не робив тих записів, про які йдеться у звинуваченнях», — зазначив політолог.

Нагадаємо, на підтримку проукраїнського експерта виступили чернівецькі журналісти, політологи і громадські діячі. В медіа-спільноті вважають справу сфабрикованою.

Повний відео-запис інтерв’ю Михайла Шморгуна можна переглянути нижче.