Press "Enter" to skip to content

Відкриття КПП «Дяківці» і мосту в Маршинцях скоротить шлях до Києва на 100 км

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян у ході візиту на Буковину голови Сучавської повітової ради Георге Флутура розповів йому про два «взаємопов’язаних» проблемних питання, що суттєво гальмують розвиток прикордонних районів та створюють значні незручності для їх жителів та жителів сусідніх повітів Румунії: відсутність мосту через річку Прут між Новоселицьким та Герцаївським районами відповідної вантажопідйомності та пропускної здатності та нефункціонуючий пункт перетину державного кордону у Дяківцях на Герцаївщині.

«Дерев’яну кладку у Маршинцях Новоселицького району зруйнувала ще повінь 2008 року. Тоді я як раз очолював обласну службу автомобільних доріг й запропонував не просто відновити зруйнований місток, а зробити крок вперед та побудувати мостовий перехід, який би не лише раз і назавжди вирішив проблему автомобільного сполучення Новоселицького та Герцаївського районів, але й став би частиною одного з європейських транспортних коридорів. Збудований тоді мною «тимчасовий» міст служить донині. Якщо уважно подивитися на карту, одразу стає зрозуміло, що у поєднанні з пунктом пропуску «Дяківці» цей міст скорочує транзитному транспорту шлях у напрямку нашої столиці Києва на понад 100 км. Що це означає, окрім значного полегшення життя для водіїв? Чималі інвестиції у розвиток згаданих районів та області в цілому, а також примноження транзитного потенціалу України», - зазначив Іван Мунтян.

За словами голови крайового парламенту Буковини, у 2008 році уряд Юлії Тимошенко підтримав цю стратегічну ініціативу, але через політичних авантюристів, які довели державу до межі зубожіння, це будівництво не було завершено. І знову ж таки на жаль, жоден наступний уряд чомусь не вважав за потрібне підтримати цю вкрай важливу для Буковини ініціативу. Власне аналогічна доля спіткала й пункт перетину кордону «Дяківці», який разом зі своїм «близнюком» у Красноїльську очевидно став заручником незрозумілої нікому політики нинішнього уряду та попереднього керівництва ДФС.

Іван Мунтян висловив сподівання, що новий уряд обов’язково завершить розпочату 10 років тому справу і уже через рік-два Чернівецька область отримає ще одну браму до Європейського Союзу, а разом із нею – довгоочікувані іноземні інвестиції.

«Новини Буковини»

(pr)