Press "Enter" to skip to content

В Опришенах на Буковині відкрили сучасну лікарську амбулаторію

12 липня в Опришенах відбулось урочисте відкриття нової лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. На свято завітали численні гості – керівники крайової та районної влади, представники медичного загалу та громадськості області, журналісти місцевих та регіональних ЗМІ. Почесним гостем урочистого дійства став голова Сучавської повітової ради Георге Флутур.

З вітальним словом звернувся до односельців голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. Він тепло привітав земляків із важливою в житті жителів Опришен та Слобідки подією, на яку вони очікували довгих 20 років. Керівник крайової представницької влади зауважив, що особисто сприяв вирішенню питання щодо створення умов для належного медичного забезпечення жителів рідного села. Зокрема, на засадах співфінансування на спорудження сучасної амбулаторії в Опришенах відповідним рішенням Чернівецької обласної ради було видалено майже 500 тисяч гривень.

Іван Мунтян наголосив, що збудована у рекордно короткі строки Опришенська сільська амбулаторія відповідає усім сучасним вимогам та європейським стандартам надання ефективної медичної допомоги. З метою послаблення фінансового навантаження на сільські територіальні громади керівник крайового парламенту Чернівецької області виступив з ініціативою звернутися до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України з пропозицією розробити та впровадити в життя механізм 100-відсоткового фінансування будівництва сільських лікарських амбулаторій з державного бюджету.

«В скрутних умовах сьогодення далеко не кожна сільська громада може вишукати кошти на співфінансування спорудження таких дорогих об’єктів»,- зауважив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. Він висловив щиру вдячність усім, хто долучився до будівництва амбулаторії, її оснащення, впорядкування та побажав присутнім на урочистому дійстві міцного здоров’я, щастя, миру, добра та рясних Господніх благословень.

(pr)