Press "Enter" to skip to content

Серед умов призначення Саакашвілі — припинення переслідувань Мунтяна

Торги «під куполом» показують, що голосів для призначення Михайла Саакашвілі віце-прем’єром з питань реформ у Верховній Раді не вистачає. «Слуги народу» дали задню – і вже очевидно, що без підтримки фракції «Батьківщини» кандидатура віце-прем’єра не пройде. Це значить, що Юлія Тимошенко може торгуватись і підіймати ставки. Серед яких – припинення переслідувань однопартійця Івана Мунтяна. Адже політичні репресії для «Батьківщини» загалом та особисто для Юлії Володимирівни – справа болісна і кармічна.

Переговорам сприяє те, що питання Саакашвілі йтиме в пакеті з голосуванням за відставку голови Національного антикорупційного бюро. Місце скандального Артема Ситника можуть заступити грузини Гізо Углава або Давид Сакварелідзе. В цих обставинах задача голови Чернівецької обласної ради – ослабити сторону обвинувачення і позбавити ініціативи НАБУ. Мунтян має на це непогані шанси, оскільки справа санаторію «Брусниця» велась як частина PR-кампанії з відбілення осудженого Ситника, який мусив показати хоч якісь результати «боротьби з корупцією». Позаяк дотепер показав лише 3400 грн. штрафу, що сплатив за власні корупційні діяння.

Наразі видається, що НАБУ не зможе дотиснути справу брусницького санаторію в суді – доказова база безнадійна і розгляд, як карантин, доведеться розтягувати на роки, підгодовуючи медіа другими і третіми хвилями «прослушки». Але з наближенням місцевих виборів час грає проти голови Чернівецької «Батьківщини», тож йому необхідно якомога швидше вибити з-під табуретки обвинувачення другу ніжку та розвалити справу у Вищому антикорупційному суді. Чим коротший гальмівний шлях – тим менших втрат зазнає виборча кампанія Мунтяна.

Благо, владна «ніжка», чи гілка, уособлена судом, розхитала себе ще переконливіше, ніж структура антикорупційного бюро. Після відмови стягнути 100 млн. грн. зі скандального київського забудовника Максима Микитася, який порушив обрані запобіжні заходи, спроба ВАКС відігратись на голові Чернівецької обласної ради з 10 млн. застави виглядатиме як ризикована гра в наперстки. Рахунок у якій тепер залежить від політичної долі Саакашвілі.

Святослав Вишинський,
«Буковинський центр»