Press "Enter" to skip to content

Мунтян і Флутур відвідали румунську гімназію Олександра Доброго в Чернівцях

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян завітав до Чернівецької гімназії № 6 імені Олександра Доброго на урочистосте відкриття XV Міжнародного фольклорного фестивалю-конкурсу румунської народної музики «Розмаїття квіткового саду». Засновником цього мистецького заходу є Буковинський мистецький центр відродження та сприяння розвитку традиційної румунської культури, який цьогоріч також відзначає 15-у річницю діяльності.

Привітавши організаторів, журі, юних учасників фестивалю та їх батьків з подвійним ювілеєм, Іван Мунтян відзначив, що обласна рада завжди підтримувала та продовжує підтримувати розвиток національних громад нашого краю, зокрема, румунської. Адже саме тут, на Буковині, сформувалась та успішно діє модель міжнаціонального діалогу, якій можуть позаздрити не лише інші регіони України, але й окремі європейські держави. Так, споконвіку буковинці усіх національностей живуть в мирі та злагоді, примножуючи культурне надбання нашого багатомовного краю.

Посадовець додав, що йому дуже приємно, що щороку цей фестиваль збирає все більше творчої молоді та відкриває нові таланти. До привітань долучився голова Сучавської повітової ради пан Георге Флутур, який прибув до Чернівців на зустріч з представниками бізнес-кіл Буковини. Користуючись урочистою нагодою, Іван Мунтян подякував усім, хто долучився до організації та проведення фестивалю, насамперед його засновнику – голові Буковинського мистецького центру відродження та сприяння розвитку традиційної румунської культури Юрію Левчику.

Напередодні, разом із паном Флутуром голова Чернівецької обласної ради завітав до Опришенського музею археології та етнографії імені Максиміліана Гакмана, який створив директор місцевої школи Микола Боднарюк – історик за фахом.

- Цей музей цікавий не лише тим, що є найстарішою сільською будівлею та своїми експонатами, окремі з яких є направду унікальними, але й тим, що у цьому приміщенні довший час функціонувала місцева школа, в якій я навчався, - розповів Іван Мунтян.

Голова Чернівецької обласної ради показав пану Флутуру свою класну кімнату та розповів, що коли односельчани обрали його депутатом крайового парламенту, зробив усе залежне для того, аби у селі був побудований новий корпус школи, у який свого часу заклав першу цеглину. Нині Опришенська ЗОШ є однією з кращих у Глибоцькому районі.

(pr)