Press "Enter" to skip to content

Кельменецький суд скасував штраф і визнав незаконною вимогу носити маски у громадських місцях

8 квітня Кельменецький районний суд постановив закрити справу про притягнення місцевого мешканця до адміністративної відповідальності за те, що 6 квітня той перебував на зупинці громадського транспорту в селі Нагоряни без захисної маски.

Відповідна постанова опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень, — повідомляє телеканал «Чернівецький промінь».

Мешканцю інкримінували порушення постанови Кабінету міністрів № 255 від 2 квітня «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Підсудний пояснив, що не мав змоги придбати в селі захисну маску чи виготовити її, тому перебував на зупинці громадського транспорту без маски на обличчі.

Однак суд установив, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» фінансування протиепідемічних заходів здійснюється з державного та місцевих бюджетів.

Крім того, суд звернув увагу, що на даний час в Україні «не визначені відповідні медичні критерії та не прийняті нормативно-правові акти щодо випадків та необхідності носіння засобів індивідуального захисту».

Нагадаємо, раніше Національна поліція надала роз’яснення, що рішення обласної та міських комісій з питань надзвичайних ситуацій щодо обмеження свободи пересування громадян у Чернівецькій області мають виключно рекомендаційний характер.

За порушення правил карантину передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень.