Press "Enter" to skip to content

Іван Мунтян: Ремонтні роботи на вулиці Хотинській необхідно розпочати невідкладно

Через критичну ситуацію з вулицею Хотинською в Чернівецькій обласній раді провели екстрене засідання колегії.

«У зв’язку із критичною ситуацією, що склалася внаслідок аварійного стану вулиці Хотинської, провів екстрене засідання колегії обласної ради. Представники обуреної громадськості та жителі Хотинської готові вдатися до перекриття однієї із основних артерій Чернівців, якщо влада невідкладно не розпочне ремонт цієї вулиці, дорожнє покриття якої опинилося у жалюгідному стані. Ускладнює ситуацію й те, що вулиця Хотинська фактично стала невід’ємною частиною міжнародної траси М-19, оскільки Чернівці – це єдиний (!) обласний центр, який не має повноцінної об’їзної дороги (III і IV черги так і не були добудовані). Саме тому цією вулицею здійснюють транзитний рух великовагові вантажівки, що почасти і є причиною руйнування дорожнього покриття», – зазначив голова крайового парламенту Буковини Іван Мунтян.

Члени колегії обласної ради прийняли рішення також звернутись до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням виділити необхідні кошти для ремонту вулиці Хотинської, а також наголосили на необхідності будівництва об’їзної дороги.

«Аби знизити градус суспільної напруги (до слова, вимоги чернівчан є абсолютно справедливими) та водночас не допустити транспортного колапсу, що може виникнути внаслідок перекриття цієї вулиці, разом із членами колегії прийняли низку рішень для оперативного вирішення ситуації, а також звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Заслухавши керівників департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства ОДА і служби автомобільних доріг області Олександра Пуршагу та Ігоря Гаха, а також заступника міського голови Володимира Середюка, закликали Володимира Гройсмана виділити з державного бюджету фінансування, необхідне для проведення капітального ремонту вулиці Хотинської. Адже як не крути, а ця вулиця фактично виконує роль автодороги державного значення, а отже має утримуватися за рахунок коштів державного бюджету. Також наголосили у зверненні й на важливості будівництва III і IV черги об’їзної, про що ще будемо клопотати Кабмін окремо, рішенням сесії», – написав Іван Мунтян.

Водночас на думку голови облради міській владі потрібно віднайти кошти та невідкладно розпочати ремонтні роботи на Хотинській, а не чекати коли люди перекриють дорогу, у зв’язку з чим звернулись до міського голови Олексія Каспрука.

«Міському голові Олексію Каспруку рекомендували вишукати у міському бюджеті кошти для проведення поточного ремонту вулиці, збільшивши суму відповідних асигнувань з 3 мільйонів (які виділила обласна рада) до принаймні 10 мільйонів гривень. Зі свого боку обласна рада уже надала місту субвенцію з обласного бюджету на ремонт вулиць Хотинської (3 млн. грн.) та Кармелюка (15 млн. грн.). Повірте, це було непросте рішення (враховуючи стан автошляхів у районах області), власне, як і сама процедура погодження переліку, до якого увійшли ці чернівецькі вулиці, у бюджетному комітеті Верховної Ради.

Так от, незважаючи ні на що, депутати обласної ради пішли на цей крок, бо відчувають свою відповідальність і перед виборцями Чернівців. Враховуючи, що на вулиці Хотинській розміщено декілька великих торгових центрів, а сама вона веде до одного із бюджетоутворюючих підприємств міста – Калинівського ринку, Олексій Каспрук просто зобов’язаний це зробити».

Іван Мунтян вніс пропозицію, яку одноголосно підтримали усі члени колегії, рекомендувати міській раді невідкладно (за скороченою процедурою) розпочати ремонтні роботи на вулиці Хотинській, не чекаючи понеділка, коли люди вийдуть на дорогу.

«Новини Буковини»(pr)