Press "Enter" to skip to content

Іван Мунтян: Без вирішення проблемних питань приймати план громад не можна

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян провів засідання Дня депутата обласної ради, на якому обговорили зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області.

На засіданні були присутні новообрані народні депутати України від Чернівецької області Валерій Божик, Максим Заремський, Максим Павлюк, до участі та обговорення також були запрошені заступники голови обласної державної адміністрації, голови районних рад, виконувачі обов’язків голів районних державних адміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад та окремі сільські голови області.

Заслухали думку представників кожного району області та бажання окремих громад. Ретельно проаналізували реальний стан справ на сьогодні та дійшли не зовсім втішних висновків. Перспективний план області досі не готовий в повному обсязі та містить низку «білих плям». На жаль, чи не в кожному районі є проблемні села, що призводить до конфліктних ситуацій в області. Наразі необхідно в стислі терміни прийняти необхідні зміни та завершити процес децентралізації в області. Проте, жодним чином не можна нехтувати якістю у питанні об’єднання громад.

- Як наполягав у минулому, так висловив власну пропозицію і під час нинішнього заходу – приймати зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області на сесії Чернівецької обласної ради в чинній редакції не можна. Необхідно провести ґрунтовний аналіз та обговорення, нейтралізувати проблемні питання і вже після цього приступати до прийняття рішення, - каже Іван Мунтян.

Відтак, і міжфракційна робоча група Чернівецької облради, яка провела своє засідання напередодні, та депутати погодилися на майбутньому засіданні сесії прийняти протокольне рішення, згідно з яким рекомендувати Чернівецькій обласній державній адміністрації зазначений проект рішення направити на доопрацювання.

Додатково вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією розглянути питання щодо встановлення відносин між державним бюджетом та бюджетами новостворених об’єднаних територіальних громад Чернівецької області: Карапчівської громади Глибоцького району та Ванчиковецької громади Новоселицького району, місцеві ради, які набули повноважень за результатами проведення перших місцевих виборів, що відбулися у 2019 році, а також із Сучевенською громадою Глибоцького району у разі проведення перших виборів.

(pr)