Press "Enter" to skip to content

Голова обласної ради без попередження відвідав лікарню і був вражений

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян відвідав комунальну установу «Чернівецька обласна психіатрична лікарня». Посадовець відвідав заклад без завчасного попередження – хотів побачити реальний стан справ у закладі і умови перебування пацієнтів, а також обговорити з медичним колективом проблеми закладу і ймовірні шляхи їх вирішення.

Іван Мунтян перших вуст дізнався про те, як непросто працювати медичному персоналу з такою категорією пацієнтів. «Попри те, що загалом лікарі, медсестри, санітарки – це люди особливо жертовної професії, у психлікарні ця жертовність іноді набуває розмірів безмежності… Коли медики за свої кошти купують вапно, аби хоч якось прикрасити побут пацієнтів і свої власні робочі місця. Коли власноруч фарбують стіни. Коли змушені приймати пацієнтів у відділення з ліжками ще радянського зразка… І коли жодної копійки не залишається лікарні зі сплат тих господарюючих об’єктів, які розташувалися на землях лікарні і сплачують орендну плату в міський бюджет», - написав голова обласної ради на своїй сторінці у «Facebook».

На переконання Івана Мунтяна, величезною помилкою було дозволити міській раді Чернівців вилучити частину землі лікарні і передати підприємцеві. Йдеться про чималий ринок «Формаркет», через який проходять суттєві товарообороти, і «на задвірках» якого скніють корпуси психлікарні. Адже хоча підприємець сплачує оренду – але лікарня від того не має жодного зиску. Натомість 70% коштів за оренду землі обласної комунальної установи можуть залишатися в комунальній установі, якщо не передавати землю містові.

На думку Івана Мунтяна, саме лікарні належить право ініціювати будь-які господарські дії і її корпусах і на її території. Голова обласної ради продемонстрував колективові непоодинокі листи-звернення колишнього в.о. головного лікаря Азова з проханням дозволити надати в оренду підприємцеві земельну ділянку і незадіяні приміщення, аби лікарня могла отримувати додаткові надходження на потреби установи. За словами Івана Мунтяна, без обговорення з колективом та відповідності чинному законодавству обласна рада не чинитиме жодних дій щодо закладу – як його приміщень, території, так і його як юридичної особи.

В той же час голова обласної ради зауважив, що на процедурі реорганізації лікарні намагаються заробити політичних балів і для цього цілеспрямовано дезінформують і колектив установи, і область. За час відсутності головного лікаря від колективу, окрім ініціатив, на які відгукувалися в обласній владі, не надійшло жодного пакету документів на державний фонд регіонального розвитку на проведення капітальних ремонтних робіт, хоча чекали цього вже третій рік.

За словами Івана Мунтяна, наслідком цієї безініціативності є ті гнітючі умови, в яких перебуває частина хворих у відділеннях. «Коли з фойє зробили прохідну палату, то це не проблема фінансів. Це проблема неправильної організації функціонування закладу вже десятиліттями – від радянських часів, коли людина взагалі не мала жодної цінності. І мабуть, це проблема чиєїсь зчерствілості. Я обурений цією ситуацією. Пацієнти – хворі, можливо частина з них - неповносправні. Але ж не мертві! Нікому не дозволено так обходитися з хворими людьми», - наголосив Іван Мунтян.

Уже на найближчу сесію крайового парламенту Іван Мунтян пообіцяв внести питання фінансування обласної психіатричної лікарні. «Ми негайно знайдемо кошти для ремонту і переобладнання палат у тих відділеннях, де це найбільш нагально необхідно. Фінуправління вже отримало це доручення, працюємо!»

(pr)