Press "Enter" to skip to content

«Діджиталізація» – це нова колонізація, – Вишинський

Ведучий телеканалу «Чернівецький промінь» Святослав Вишинський розкритикував цензуру в соціальній мережі «Facebook». За словами публіциста, компанія без пояснень видаляє користувачів, які критикують владу і карантинні обмеження.

«Ви не можете позиватись на «Facebook» до українського суду, тому що американська соціальна мережа не підпорядковується національному законодавству. Не відкриває місцевий офіс, не оплачує місцеву службу підтримки, хоча щодня і щогодини виводить з країни колосальні рекламні бюджети», — заявив Вишинський у програмі «Репліка» 14 вересня.

Телеведучий переконаний, що технологічний гігант незаконно збирає дані десятків мільйонів українських користувачів. «Присвоює особисту інформацію: контакти, листи, відео, фотографії — інтелектуальну власність, на якій «Facebook» заробляє мільярди доларів».

«Всього за кілька років медійний простір став заручником однієї приватної корпорації, і це багато говорить про те, що відбуваєтья з нашою країною сьогодні. Міністри-іноземці, кредитна голка МВФ, закордонні наглядачі на стратегічних підприємствах. І «Facebook» як головний канал комунікації — Уряду, Президента, народних депутатів. У владі це називають новим і незрозумілим словом «діджиталізація» — аби уникнути старого і зрозумілого «колонізація»», — стверджує журналіст.

Нагадаємо, 9 вересня соціальна мережа «Facebook» видалила сторінку автора і ведучого програм «Репліка Вишинського» та «Без емоцій». Компанія відмовилась «з причин безпеки та захисту» пояснювати підставу блокування. В останніх ефірах Вишинський неодноразово критикував карантинні обмеження та дії місцевої влади.

Видалення журналіста прокоментував депутат від партії «Слуга народу» Георгій Мазурашу. За словами народного обранця, мережа веде недопустиму політику і порушує базові принципи свободи слова.