Press "Enter" to skip to content

Депутат Мазурашу обурився видаленням телеведучого Вишинського з мережі Facebook

Народний депутат Георгій Мазурашу від партії «Слуга народу» прокоментував видалення телеведучого Святослава Вишинського з мережі «Facebook». За словами народного обранця, мережа веде недопустиму політику і порушує базові принципи свободи слова.

«Дізнався, що нашому відомому чернівецькому журналісту, телеведучому, публіцисту Святославу Вишинському видалили сторінку у Facebook... Без попередження і без можливості відновити її!.. За що? Він не знає, і не може дізнатися. Бо ніяких попереджень і застережень не отримував», — написав депутат на своїй сторінці 12 вересня.

Мазурашу, який представляє 203 виборчий округ Буковини, також поскаржився на халатну роботу служби підтримки компанії «Facebook», яка ігнорує офіційні запити та зловживає персональними даними користувачів.

«Що це за така політика у Facebook?.. Я он не можу добитися від Facebook видалення фейкової сторінки, на якій використовують мої фото, відео, моє ім’я, пишуть ніби від мого імені, займаються провокаціями. Зате сторінку Святослава незрозуміло за що «без суда и следствия» видалили», — обурюється представник «Слуги народу».

Подію також прокоментував чернівецький політолог Михайло Шморгун, який убачає в політиці «Facebook» виклик свободі слова.

«Святослава Вишинського, відомого чернівецького публіциста, забанив Facebook. Я в останній час дуже рідко з ним погоджувався, майже по всім питанням, які він комунікував. Але це не значить, що якщо його думка комусь не подобається, то це причина для його «вічного» бана в соцмережі, яка є (була?) символом свободи думки, вільних поглядів і дискусій», — переконаний політолог.

Нагадаємо, 9 вересня соціальна мережа «Facebook» видалила сторінку автора і ведучого програм «Репліка Вишинського» та «Без емоцій». Компанія відмовилась «з причин безпеки та захисту» пояснювати підставу блокування.

В останніх ефірах Вишинський неодноразово критикував карантинні обмеження та дії місцевої влади. Раніше телеведучий прочитав у Чернівцях лекцію про «журналістику без емоцій».