Press "Enter" to skip to content

ДБР почало розслідування можливого тиску Максима Бурбака на СБУ

Державне Бюро Розслідувань розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом тиску колишнього народного депутата України Максима Бурбака на діяльність працівника правоохороного органу. Відповідне кримінальне провадження № 62019000000001589 внесене до Єдиного Державного Реєстру Досудових Розслідувань 11 жовтня 2019 року, попередня кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 1 ст. 343 Кримінального Кодексу України (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу).

Йдеться про лист Максима Бурбака до Голови СБУ Василя Грицака від 22 березня 2017 року, який, незважаючи на заголовок "Депутатський запит", не був виголошений у Верховній Раді, і є за своїм змістом неправдивим повідомленням про злочин. Однак, оскільки тоді Максим Бурбак був не просто народним депутатом, але й головою фракції "Народний Фронт", до керівництва якої належить також міністр внутрішніх страт України Арсен Аваков, СБУ сприйняло цей документ як "керівництво до дії" і сфабрикувало справу проти публіциста Олега Хавича, який до того неодноразово викривав зловживання політиків з "Народного Фронту".

Колишній політик Максим Бурбак нині займається підприємництвом, його компанії неодноразово звинувачували в незаконному вирубуванні та контрабанді за кордони України карпатського лісу. Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук після відвідин на минулому тижні Чернівецької області заявив, що "приміщення митної служби у Чернівцях орендується у приватної особи, яку експерти пов’язують з одним із кланів, який займається контрабандою", при цьому всім відомо, що йдеться про осіб з середовища "Народного Фронту".

Олег Хавич внаслідок незаконних дій Максима Бурбака та співробітників Служби Безпеки України вимушений був виїхати до Польщі, де звернувся по політичний притулок. Розслідування сфабрикованої проти проти нього справи досі не припинено.