Press "Enter" to skip to content

Через Буковину пройде новий транспортний коридор у Румунію

31 травня до Чернівецької обласної ради надійшло офіційне повідомлення з Сучавського регіонального офісу транскордонного співробітництва про те, що проектна пропозиція Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014-2020» «Покращення транспортної інфраструктури транскордонної території Чернівці-Сучава (Шепіт-Ізвоареле Сучевей)» загальною вартістю понад 2 млн. євро успішно пройшла другий, найскладніший та найвідповідальніший етап фінансової і технічної перевірки.

За рішенням Спільного Моніторингового Комітету, зазначений проект набрав 150 балів та посів друге рейтингове місце з п’яти. Наступним етапом буде перевірка пакету додаткових документів Комітетом з відбору проектів. Таким чином, ініціатива голови крайового парламенту Буковини Івана Мунтяна, висловлена ним на Спільному засіданні депутатів Чернівецької обласної ради та радників Сучавської повітової ради щодо необхідності створення додаткового транспортного коридору, який із відкриттям пункту пропуску «Шепіт» сполучить прикордонні райони України та Румунії, незабаром може бути успішно реалізованою.

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян неодноразово звертав увагу керівників центральних органів виконавчої влади на необхідність створення такого транспортного коридору, який дозволить пожвавити транскордонне співробітництво, покращить ситуацію із залученням зовнішніх та внутрішніх інвестицій у розвиток гірських районів та спростить комунікативну складову життєдіяльності прикордонних територій України та Румунії.

(pr)