Press "Enter" to skip to content

Буковинські «батьківщинівці» вшанували Кобзаря у Сторожинці

У 205-ту річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка активісти буковинської «Батьківщини» на чолі з головою облпарторганізації Іваном Мунтяном зібралися біля пам’ятника Кобзареві у райцентрі Сторожинець. Як повідомляє прес-служба обласного осередку ВО «Батьківщина», партійці 4 роки тому чимало долучилися до встановлення цього пам’ятника.

Традиційно вклонившись пророкові і поклавши квіти до підніжжя монументу, партійці згадали історію його створення. Роботи розпочалися з червня 2014-го, а урочисто відкрили пам’ятник у такі ж святкові березневі дні 2015-го. Автор монументу – відомий чернівецький скульптор Іван Салевич, який втілив Кобзаря у бронзі і встановив на граніті. Як зазначила голова Сторожинецької районної «Батьківщини» Катерина Гуцуляк, він відійшов від усталеної традиції і зобразив Кобзаря молодим і в супроводі Музи.

Саме на цьому наполягали активні представники громади, серед яких і «батьківщинівці», на громадських слуханнях з цього питання. А згодом долучалися до встановлення пам’ятника і транспортними послугами, і частково спонсорськими коштами, і допомогою в облаштуванні скверу, в центрі якого розташувався бронзово-гранітний поет, а за ним на стіні розмістили зображення героїв Небесної Сотні та героїв АТО. Відзначивши незмінну актуальність творчості Кобзаря, партійці вшанували річницю від дня його народження декламуванням його «Заповіту», виконанням державного гімну і патріотичних пісень.

(pr)